بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
کارگروه اقتصاد دانش::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
ارتباط با ما ::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
پیام ویژه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: دومین همایش ملی آموزش عالی «سرآمدی آموزش» در دانشگاه تهران برگزار شد
:: نظام نامه پیوست فناوری و توسعه توانمندی های داخلی در قراردادهای بین المللی و طرح های ملی ابلاغ شد
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..
کتابحانه مجازی

AWT IMAGE

..
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

AWT IMAGE

..
ساخت اقتصاد دانش در ایران

AWT IMAGE

..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: آخرین مطالب بخش ::
:: ۱۳۹۶/۲/۲۰ - دومین همایش ملی آموزش عالی «سرآمدی آموزش» در دانشگاه تهران برگزار شد
:: ۱۳۹۵/۷/۲۹ - نظام نامه پیوست فناوری و توسعه توانمندی های داخلی در قراردادهای بین المللی و طرح های ملی ابلاغ شد
:: ۱۳۹۵/۲/۱۴ - دعوت به سخنرانی در نشست های جمعیت توسعه علمی ایران
:: ۱۳۹۵/۲/۸ - افزایش شکاف توسعه ایران از اقتصاد های پیشرفته
:: ۱۳۹۵/۲/۶ - معرفی کتاب اقتصاد خرد آموزش عالی
:: خوش آمدید ::

:: تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

قائم مقام وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خوارزمی اعلام کرد ؛
تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها

قائم مقام وزیر علوم گفت: تحول به دانشگاه کار آفرین و پاسخگویی به نیازهای جامعه دو ماموریت جدید دانشگاههای کشور در شرایط جدید است که در کنار تربیت نیروی متخصص و تولید علم، چهار ماموریت اساسی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را تشکیل می دهند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر عبدالرضا باقری روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خوارزمی و تکریم از سرپرست سابق این دانشگاه گفت: در دهه های گذشته مهمترین ماموریت دانشگاههای کشور تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای کشور بود که مدتی بعد، نقش آفرینی و سهم گرفتن از تولید علم جهانی نیز به آن اضافه شد و تاکنون دانشگاههای کشور در این دو ماموریت موفق عمل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته نیازمند گسترش آموزش عالی و ایجاد واحدهای آموزش عالی در سراسر کشور بودیم افزود: اولویت امروز کیفی سازی آموزش عالی است و در همین راستا طرح افزایش توان اشتغال پذیری دانشجویان و کسب مهارتهای کارآفرینی از مهرماه برای دانشجویان کارشناسی به اجرا در می آید.

>
:: معاون آموزشی وزارت علوم بر لزوم استفاده از خرد جمعی در تصمیم گیری ها تاکید کرد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد:
ساماندهی موسسات آموزش عالی امر بسیار مهمی است/ لزوم استفاده از خرد جمعی در تصمیم گیری ها

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر،معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی موسسات آموزش عالی امر بسیار مهمی است و با توجه به اینکه برخی از این موسسات زیر خط استانداردهستند لازم است به استانداردهای لازم برسند و در این راستا نگاه ما باید نگاهی ملی و همه گیر باشد و از خرد جمعی در تصمیم گیری ها استفاده کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجتبی شریعتی نیاسر در کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: اسناد بالادستی فقط محدود به یک بند از برنامه ششم توسعه نیست، بلکه شامل برنامه ششم توسعه و طرح آمایش آموزش عالی می‌شود که تمام آن‌ها چراغ راه سیاست‌های آموزش عالی هستند و باید به آن‌ها توجه کرد.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در سال ۹۲، جمعیت دانشجویی کشور چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر با تعداد بالغ بر دو هزار و ۸۰۰ مرکز دانشگاهی بود که با جمعیت فعلی از لحاظ تعداد دانش آموختگان رشته مهندسی در دنیا سوم هستیم.
وی تاکید کرد: در محیط‌های اجتماعی تعداد مهندسان و تحصیل‌کرده‌های ما بسیار هستند اما تعداد تکنیسین و افراد کاردان کم شده که نشان دهنده عدم اجرای صحیح سیاست‌های آموزش عالی در گذشته است.
دکتر شریعتی گفت: طی ۱۰ سال گذشته به صورت بی‌رویه مراکز دانشگاهی در نقاط مختلف کشور ایجاد کردیم. به طور مثال اگر قرار است دانشگاه صنعتی در استانی تشکیل شود، باید شرایط ایجاد آن در گوشه و کنار کشور رصد شود و خرد جمعی یا نگاه عاقلانه ایجاب می‌کند در این خصوص از تجربه استفاده و بهره گرفت.

 

>
:: عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی آن در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

در دیدار وزیر علوم با رئیس مجلس شورای اسلامی؛
عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی آن در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت

در دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، عملکرد وزارت علوم و برنامه های آتی این وزارت در دولت دوازدهم مورد بررسی قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد بخش های مختلف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دوازدهم، برنامه های آتی این وزارتخانه در زمینه آمایش آموزش عالی کشور و ساماندهی مراکز دانشگاهی، ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت، طرح ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی و اقدامات موثر برای پیشگیری و مقابله با تقلب علمی را تببین کرد.
وزیر علوم همچنین مواردی از قبیل مسائل معیشتی استادان دانشگاه ها، پاداش پایان خدمت استادان بازنشسته، مسائل دانشجویی و سایر چالش های موجود در آموزش عالی کشوررا با رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشت.

 
>
:: راه‌اندازی واحد تجاری‌سازی فناوری‌ و اشتغال دانشجویان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

مسئول مرکز تجاری‌سازی جهاددانشگاهی واحد همدان خبر داد

راه‌اندازی واحد تجاری‌سازی فناوری‌ و اشتغال دانشجویان

مسئول مرکز تجاری‌سازی جهاددانشگاهی واحد همدان از آغاز به‌کار واحد تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانشجویان در جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: در این واحد انگیزه لازم به دانشجویان داده و ایده آنها دریافت می‌شود و در راستای تجاری‌سازی ایده‌های دریافتی برمی‌آییم البته متأسفانه تاکنون از ایده‌های دریافتی به مرحله تجاری‌سازی نرسیده‌ایم.

محمد رضائیان‌پاکیزه در گفت‌وگو با ایسنا، همچنین متذکر شد: به‌زودی جهاددانشگاهی اقدام به تأسیس یک مرکز نوآوری و شکوفایی خواهد کرد.

وی شفاف‌سازی در انتخاب رشته دانشجویان، برگزاری کارگاه‌های مهارت‌افزایی و بازدید از کارخانه‌ها را از جمله اقدامات جهاددانشگاهی در راستای اقتصاد مقامتی و ایجاد اشتغال دانشجویان برشمرد و افزود: تا کنون ۱۳۰۰ دانشجو دوره‌های کارآفرینی و ایده‌پردازی را در قالب واحد تجاری‌سازی و فناوری اشتغال سپری کرده‌اند.

>
:: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را به عنوان «مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان» منصوب کرد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را به عنوان «مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان» منصوب کرد
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در احکام جداگانه‌ای روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور را به عنوان «مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان» منصوب کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن حکم دکتر غلامی خطاب به رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور آمده است:
با عنایت به مراتب دانش، تعهد و تجارب ارزشمند جناب‌عالی و استناد به بند ۲-۴ ماده ۱ اساسنامه مصوب ۲۳ خرداد ۱۳۹۷و نیز پیرو تفاهم‌نامه منعقد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت کشور، به موجب این حکم، به مدت دو سال به سمت «مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان» منصوب می‌شوید.
>
:: برای نخستین بار؛ ایران در تولید علم جزو ۱۵ کشور برتر دنیا شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

وزارت علوم اعلام کرد: برای نخستین بار؛
ایران در تولید علم جزو ۱۵ کشور برتر دنیا شد

آخرین داده‏ های مستخرج از معتبرترین پایگاه استنادی جهان بیانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران توانسته است برای نخستین بار، در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از منظر تولید علم قرار گیرد.

دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: 

بررسی و تحلیل جدیدترین داده ‏های استخراج شده از پایگاه استنادی وب‏گاه علم (WOS) در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی در خصوص تولیدات علمی جمهوری اسلامی ایران حاکی از عملکرد منحصر به فرد پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در نیمه نخست سال جاری میلادی است.

دهقانی یادآور شد: نگاهی به آخرین داده‏ های مستخرج از معتبرترین پایگاه استنادی جهان (ISI) بیانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست تولید علم را در جهان اسلام کسب کرده و بیش از ۲۲ درصد از کل تولیدات علمی کشورهای اسلامی را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: همچنین جمهوری اسلامی ایران با ثبت بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ مدرک در پایگاه استنادی ISI توانست برای نخستین بار، در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از منظر تولید علم قرار گیرد.

>
:: درخواست مشارکت و ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 
معاون اداری، مالی و مدیرت منابع وزارت علوم در راستای «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی» خواستار مشارکت بیشتر دانشگاهیان شد؛
درخواست مشارکت و ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دومین نشست کارگروه «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع بخشی به منابع آموزش عالی»، خواستار مشارکت و ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی شد. وی در این نشست «جهت‌گیری به سمت افزایش سهم درآمدها از پژوهش و فناوری به جای درآمدهای آموزشی»، «استقرارنظام بودجه‌ریزی عملیاتی» و «ایجاد منابع پایدار برای دانشگاه‌ها»، «گسترش استفاده ازظرفیت خیرین و تأسیس بنیادهای علمی فناوری» و «ایجاد منابع جدید و تنوع‌بخشی به آن» و «احصاء و رتبه‌بندی منابع درآمدی دانشگاه‌ها در سال جاری» را از محورهای مهم به منظور ارائه پیشنهاد از سوی صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی برشمرد.
وی افزود: اعضای محترم هیئت علمی و صاحب نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی می‌توانند دیدگاه‌ها و راهکارهای پیشنهادی خود را به آدرس الکترونیکی m.riazi@msrt.ir ارسال کنند.
این نشست با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه مشاور وزیر علوم و دبیر ستاد خیرین، دکتر سعید رستگاری مدیر دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات، دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل امور اداری و پشتیبانی و برخی صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی در محل این وزارتخانه برگزار شد.
گفتنی است کارگروه «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع بخشی به منابع آموزش عالی» در راستای پیگیری مصوبات سمینار «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی» که اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، ایجاد شده است.
منبع: https://www.msrt.ir
>
:: استانی شدن فرایند جذب اعضای هیأت علمی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم خبر داد؛
استانی شدن فرایند جذب اعضای هیأت علمی
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم با بیان اینکه به دلیل تسهیل در فرایند جذب اعضای هیأت علمی، استانی شدن فرایند جذب در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، گفت: فرایند جذب اعضای هیأت علمی کاملاً شفاف و قابل پیگیری است. دکتر رضوان طلب با اشاره به فعالیت و نظارت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از استادان سراسر کشور در سامانه جذب اعضای هیأت علمی کشور، گفت: جذب اعضای هیأت علمی به صورت متمرکز انجام نمی‌شود و مرکز جذب اعضای هیأت علمی در این زمینه وحدت رویه ایجاد می‌کند، اما مراحل اصلی جذب استادان با دانشگاه متقاضی است.
 https://www.msrt.ir
>
:: تاکید وزیر علوم بر تشکیل اتاق های فکر و کارگروههای مشورتی برای پیشبرد امور ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 

تاکید وزیر علوم بر تشکیل اتاق های فکر و کارگروههای مشورتی برای پیشبرد امور
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ضرورت دارد هریک از معاونت ها و ادارات کل ستاد وزارت علوم نسبت به تشکیل اتاق های فکر و کارگروههای مشورتی با حضور صاحبنظران و افراد مجرب اقدام کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر منصور غلامی در نشست هم اندیشی مدیران ستادی وزارت علوم اظهار داشت: باید از متخصصان علوم انسانی برای مدیریت بهتر آموزش عالی در قالب اتاق های فکر استفاده کنیم برای اینکه در همه دنیا علوم انسانی مغز متفکر جامعه محسوب می شود.
وی تاکید کرد: اسناد قانونی مانند برنامه ششم توسعه، نقشه جامع علمی کشور، قانون اهداف و ماموریت های وزارت علوم و برنامه های تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی در هنگام اخذ رای اعتماد؛ دو منبع اساسی مشخص کننده وظایف بخش های مختلف وزارت علوم است و ضرورت دارد هر معاونت و حوزه نسبت به استخراج وظایف خود از این منابع و عمل در راستای ان اقدام کند.
وی افزود: آموزش عالی به دلیل ذات خود همیشه شرایط ویژه ای را داشته است و انتظارات جامعه از این دستگاه اجرایی به دلیل مسئولیت تربیت نسل جوان بالاست.
وزیر علوم با اشاره به اینکه به دلیل وسعت فعالیت و اهمیت ماموریت؛ دستگاه آموزش عالی همواره طرفداران و منتقدان زیادی دارد گفت: از انتقادهای سازنده برای رفع مشکلات استفاده می کنیم.
وی طرح ساماندهی آموزش عالی را یکی از مهمترین برنامه های وزارت علوم دانست که در حال عملیاتی شدن است و تاکید کرد: برای اجرای این طرح باید در درون ستاد وزارت علوم و دانشگاهها و همچنین خارج از دستگاه آموزش عالی یک هم صدایی و هماهنگی ایجاد شود.
دکتر غلامی اظهار داشت: بر اساس طرح ساماندهی آموزش عالی در هریک از استانها شبکه ای از مراکز آموزش عالی ایجاد می شود و برای دانشگاهها وظایف ملی، منطقه ای و استانی تعریف می شود.
>
:: اطلاعیه چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۷ | 
اطلاعیه چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی
چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت، کارآفرینی و توسعه اقتصادی 15 شهریور ماه سال 97 توسط دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار می شود.
با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و نقش آن در تحولات درون کشور و عرصه بین المللی چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت، کار
آفرینی و توسعه اقتصادی در 15 شهریورماه 97  با شعار
مدیریت پیش نگر، آینده برتردر دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزارخواهد گردید. از جمله اهداف این کنفرانس بررسی متدهای بومی و بین المللی در عرصه اقتصاد و تببین راهکارهای مدیریتی و توسعه آفرین است. محورهای کنفرانس در چهار حوزه مدیریت، کارآفرینی، مدیریت مالی و حسابداری، اقتصاد و اقتصاد مقاومتی با تمرکز ویژه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است.
علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به سایت http://www.confme.com
 مراجعه کنند.

>
تقویم فارسی
::
ارتباط با ما

AWT IMAGE

::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 71
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 18
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 892131
بازدید 24 ساعت قبل: 1122
::
آخرین بروزرسانی
چهارشنبه ۱۳۹۷/۴/۲۷
::
جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 3731