بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
کارگروه اقتصاد دانش::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
ارتباط با ما ::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
پیام ویژه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آخرین مطالب بخش
:: برگزاری نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس و مسئولان وزارت علوم
:: دو انگیزه مهم دانش آموختگان از مهاجرت اعلام شد
..
کتابحانه مجازی

AWT IMAGE

..
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

AWT IMAGE

..
ساخت اقتصاد دانش در ایران

AWT IMAGE

..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: متن سخنان دکتر زالی در ملاقات اعضای مرکز تدوین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت با مقام معظم رهبری (چهاردهم اسفند 91) ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۲/۱۱ | 

    متن سخنان دکتر زالی در ملاقات اعضای مرکز تدوین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت با مقام معظم رهبری (چهاردهم اسفند 91)

  روز 14 اسفند ماه سال 91 آقای دکتر واعظ زاده و اعضای شورای تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و تعدادی از روسای اندیشکده ها، به منظور ارائه گزارش فعالیت‌های مرکز در جمعی خصوصی خدمت مقام معظم رهبری شرف‌یاب گردیدند. در ابتدای نشست آقای دکتر واعظ زاده گزارش فعالیت‌ها را ارائه نمودند و چهار نفر از مسئولین اندیشکده‌ها نیز در رابطه با وظایف اندیشکده‌ها مطالبی را به استحضار رسانیدند. دکتر یوسف ثبوتی و دکتر عباسعلی زالی، از اعضای هیات مدیره جمعیت نیز هر کدام نکاتی را مطرح نمودند. دکتر زالی با اشاره به روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام و با اشاره به مواردی از بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی (ره) و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به ادامه عناد استکبار نسبت به انقلاب اسلامی و مردم آگاه و معتقد کشورمان بر اجتناب ناپذیر بودن بذل توجه جدی به مسائل محیط زیست، منابع طبیعی و کشاورزی کشور اشاره نمود. با توجه به در پیش بودن روز 15 اسفند به عنوان روز درختکاری، به ادامه تخریب در منابع طبیعی و مشکلاتی که به علت عدم جامع نگری در برنامه‌ریزی‌ها از جمله نادیده گرفتن مسائل آمایش به صورت خشک شدن بعضی از تالابها و دریاچه‌ها و رودخانه‌ها و نیز فرسایش یا شور شدن خاک‌های زراعی، پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی پیش آمده است نمونه‌هایی را ذکر نمود. ایشان در قسمتی از صحبت خود ضرورت جامع نگری در سیاست‌ها از جمله سیاست صادرات و واردات محصولات کشاورزی که فقط در یک مورد به علت واردات بیشتر از نیاز یک محصول ورشکسته شدن بسیاری از کارخانه‌های مربوط با آن محصول به تبع کاهش تولید کشوری تا حد یک چهارم مانند کاهش تولید چغندر قند از میزان 6.5 میلیون تن به 1.7 میلیون تن را یادآور گردید و در نهایت نیز دو پیشنهاد را خدمت معظم له ارائه دادند.

  1- با توجه به ضرورت جامع‌نگری در سیاست‌ها وجود فرد یا افرادی با تخصص در بخش کشاورزی در مجامع بالادستی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی یا سایر شوراهای سیاست‌گزاری می‌تواند زمینه جامع نگری در تصمیم‌ها را بهتر از گذشته فراهم آورد.

  2- با توجه به تاثیر پذیری بخش کشاورزی از سایر بخش‌ها و به خصوص با در نظر گرفتن این نکته که ورود آسیب در این بخش بیشتر به صورت دراز مدت خواهد بود و جبران آن خسارات وارده مستلزم صرف سرمایه گذاری سنگین و تاثیر گذاری ان به صورت دراز مدت خواهد بود، لازم است جامع نگری در برنامه‌ها و سیاست گذاری‌ها مورد توجه جدی مسئولین و برنامه ریزان قرار گیرد.

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 2110 بار   |   دفعات چاپ: 708 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 111 بار   |   0 نظر
جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.19 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 3755