:: شایسته‌گزینی و جذب نیروهای توانمند و کارآمد در اولویت باشد ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/15 | 

شایسته‌گزینی و جذب نیروهای توانمند و کارآمد در اولویت باشد

دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر هیئت مرکزی گزینش کارکنان این وزارت، با اشاره به اهمیت شایسته‌گزینی و جذب نیروهای کارآمد، توجه به امر آموزش در زمینه‌های مختلف عقیدتی، اخلاقی و آگاهی به قوانین و مقررات را مهم ارزیابی کرد و گفت: همه ما همواره خود را ملزم به مطالعه قوانین و مقررات تدوین شده در این حوزه بدانیم.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در نشست سراسری گزینشگران هسته‌های گزینش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور که امروز (یکشنبه) به صورت مجازی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی گفت: اگر بخواهیم یکی از افراد شایسته و شاخص نظام مقدس جمهوری اسلامی را بربشماریم، سردار سلیمانی الگوی تمام عیار گزینش شده‌های نظام بودند که امیدوارم همه بتوانیم با الگو قرار دادن روش و منش آن شهید بزرگوار در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی موثر و مفید باشیم.

وی در ادامه خطاب به گزینشگران دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: همگی باید نسبت به آنچه که در حوزه گزینش است، پایبند و وفادار باشیم و طبق دستورالعمل‌ها و قوانین عمل کرده و از گفتار و رفتار فراتر از قانون پرهیز کنیم.

دکتر نظرپور با اشاره اقدامات ارزشمندی که طی سال‌های اخیر در زمینه بروزرسانی آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها اتفاق افتاده است، اظهار داشت: انتظار این است که تدوین دستورالعمل‌ها دقیق‌تر و مطابق با قوانین باشد و گزینش افراد بسیار دقیق، با رعایت انصاف و کارشناسی شده انجام شود و به دلیل اهمیتی که این کار دارد، قضاوت‌ها با دقت بسیار صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید به موضوع گزینش تک‌بعدی نگاه شود، یادآور شد: درتصمیم‌گیری‌ها نباید به توصیه‌های افراد و یا آشنایان و بستگان توجه شود، بلکه آنچه که در اولویت قرار دارد، شایسته‌گزینی و جذب نیروهای توانمند و کارآمد است که به نفع سیستم باشد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزرات علوم همچنین توجه به امر آموزش در زمینه‌های مختلف عقیدتی، اخلاقی و آگاهی به قوانین و مقررات را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: باید همواره خود را ملزم به آموختن علم و مطالعه قوانین و مقررات تدوین شده در این حوزه بدانیم و در این زمینه از ظرفیت ایجاد شده فضای مجازی نیز بهره‌مند شویم.

دکتر نظرپور همچنین تصریح کرد: توجه به اصول شرعی، قانونی و اخلاقی گزینش نیز بسیار مهم است. باید در نظر داشته باشیم که در رابطه با پرونده‌های افراد، محرم اسرار آنها هستیم و حفظ آبرو و حیثیت افراد را باید در اولویت قرار دهیم و رویکردمان در این رابطه ایجابی باشد نه سلبی.
وی با تاکید بر عدم به کار بردن سلیقه شخصی در گزینش، خاطرنشان کرد: اجتهاد شخصی آفت گزینش است و باید از آن بپرهیزیم. همچنین باید نفوذ را با تمام ویژگی‌هایش بشناسیم و مراقب باشیم.

دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت علوم در ادامه، شفاف‌سازی در تمام مراحل گزینش را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: توجه داشته باشیم که افراد باید مصاحبه شوند نه محاکمه. شایسته‌گزینی و جذب نیرو‌های کارآمد و توانمند با رعایت الزامات اداری و قانونی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر نظرپور در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم درک جایگاه اداری گزینشگران و رعایت سلسله مراتب اداری، رعایت نظم و انضباط اداری را مورد تاکید قرار داد.

منبع:
https://www.msrt.ir/fa/news/۵۹۲۳۶/%D۸%B۴%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%B۳%D۸%AA%D۹%۸۷-%DA%AF%D۸%B۲%DB%۸C%D۹%۸۶%DB%۸C-%D۹%۸۸-%D۸%AC%D۸%B۰%D۸%A۸-%D۹%۸۶%DB%۸C%D۸%B۱%D۹%۸۸%D۹%۸۷%D۸%A۷%DB%۸C-%D۸%AA%D۹%۸۸%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۹%۸۵%D۹%۸۶%D۸%AF-%D۹%۸۸-%DA%A۹%D۸%A۷%D۸%B۱%D۸%A۲%D۹%۸۵%D۸%AF-%D۸%AF%D۸%B۱-%D۸%A۷%D۹%۸۸%D۹%۸۴%D۹%۸۸%DB%۸C%D۸%AA-%D۸%A۸%D۸%A۷%D۸%B۴%D۸%AF-%D۹%۸۴%D۸%B۲%D۹%۸۸%D۹%۸۵-%D۸%AA%D۹%۸۸%D۸%AC%D۹%۸۷-%D۸%A۸%D۹%۸۷-%D۸%A۲%D۹%۸۵%D۹%۸۸%D۸%B۲%D۸%B۴-%D۸%AF%D۸%B۱-%D۸%B۲%D۹%۸۵%DB%۸C%D۹%۸۶%D۹%۸۷-%D۹%۸۷%D۸%A۷%DB%۸C-%D۹%۸۵%D۸%AE%D۸%AA%D۹%۸۴%D۹%۸۱-%D۸%B۹%D۹%۸۲%DB%۸C%D۸%AF%D۸%AA%DB%۸C-%D۸%A۷%D۸%AE%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۹%۸۲%DB%۸C-%D۹%۸۸-%D۸%A۲%DA%AF%D۸%A۷%D۹%۸۷%DB%۸C-%D۸%A۸%D۹%۸۷-%D۹%۸۲%D۹%۸۸%D۸%A۷%D۹%۸۶%DB%۸C%D۹%۸۶-%D۹%۸۸-%D۹%۸۵%D۹%۸۲%D۸%B۱%D۸%B۱%D۸%A۷%D۸%AA

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 58 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 33 queries by YEKTAWEB 4269