:: فراخوان دریافت آثار دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ::
 | تاریخ ارسال: 1399/6/12 | 

فراخوان دریافت آثار دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی

دکتر حسین میرزائی رئیس دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی امروز (دوشنبه)، با اعلام خبر فراخوان دوازدهمین دوره این جشنواره، زمان دریافت آثار را از دهم شهریورماه ۱۳۹۹ تا ۳۰ مهرماه سال جاری اعلام کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار گذشته در چهار قالب شامل «کتاب پژوهشی»، «گزارش اختتام یافته پژوهش»، «رساله دکتری» و «پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد» است. آثاری که از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا پایان اسفند ۱۳۹۸ پایان یافته‌اند می‌توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند.
وی افزود: آثار علمی در این جشنواره در پانزده گروه علمی “اخلاق، ادیان و عرفان”، “تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی”، “حقوق”، “زبان، ادبیات و زبان‌شناسی”، “علوم اجتماعی و علوم ارتباطات”، “علوم‌اقتصادی، مدیریت و علوم مالی”، “علوم تربیتی، روان‌شناسی و علوم ورزشی”، “علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای”، “علوم قرآنی، تفسیر و حدیث”، “فقه و اصول”، “فلسفه، منطق و کلام”، “فناوری اطلاعات، اطلاع‌.رسانی و کتابداری”، “مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) ”، “مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی” و “مطالعات میان رشته‌‌ای” دریافت می‌شوند. بخش بین‌الملل جشنواره نیز آثار مربوط به حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی را دریافت می‌کند.
بر اساس این گزارش، دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، همچون ادوار گذشته در بخش ویژه نیز جایزه به شخصیت‌های پیشرو علوم انسانی و اسلامی، پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی، مترجم برتر، انجمن علمی برتر، نشریه علمی برتر و نظریه‌پرداز برتر اعطا خواهد شد.
تمامی پژوهشگران حوزه علوم انسانی و اسلامی می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس WWW.FARABIAWARD.IR از دهم شهریورماه آثار علمی خود را ثبت کنند.
دکترمیرزائی همچنین با بیان اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و حقوقی است اظهار داشت: علاوه بر اینکه مولفان و پژوهشگران خود می‌توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام نمایند. ناشران، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، انجمن‌های علمی و گروه‌های علمی آموزشی و پژوهشی نیز چنانچه اثری را واجد شایستگی لازم می‌دانند به معرفی و ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند و زمینه شناسایی آثار فاخر را فراهم نمایند.
گفتنی است جشنواره بین‌المللی فارابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه‌ای و کمیسیون ملی آیسسکو، بنیاد ملی نخبگان و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می‌شود.


منبع :
https://www.msrt.ir/fa/news/۵۶۷۰۲/%D۹%۸۱%D۸%B۱%D۸%A۷%D۸%AE%D۹%۸۸%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۸%AF%D۸%B۱%DB%۸C%D۸%A۷%D۹%۸۱%D۸%AA-%D۸%A۲%D۸%AB%D۸%A۷%D۸%B۱-%D۸%AF%D۹%۸۸%D۸%A۷%D۸%B۲%D۸%AF%D۹%۸۷%D۹%۸۵%DB%۸C%D۹%۸۶-%D۸%AC%D۸%B۴%D۹%۸۶%D۹%۸۸%D۸%A۷%D۸%B۱%D۹%۸۷-%D۸%A۸%DB%۸C%D۹%۸۶-%D۸%A۷%D۹%۸۴%D۹%۸۵%D۹%۸۴%D۹%۸۴%DB%۸C-%D۹%۸۱%D۸%A۷%D۸%B۱%D۸%A۷%D۸%A۸%DB%۸C-%D۹%۸۸%DB%۸C%DA%۹۸%D۹%۸۷-%D۸%AA%D۸%AD%D۹%۸۲%DB%۸C%D۹%۸۲%D۸%A۷%D۸%AA-%D۸%B۹%D۹%۸۴%D۹%۸۸%D۹%۸۵-%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۸%B۳%D۸%A۷%D۹%۸۶%DB%۸C-%D۹%۸۸-%D۸%A۷%D۸%B۳%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۹%۸۵%DB%۸C-%D۸%A۷%D۸%B۹%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۹%۸۵-%D۸%B۴%D۸%AF

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 37 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 35 queries by YEKTAWEB 4212