بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
:: وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری همچنان پیشتاز همانندجویی و ثبت پارسا
:: چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی برگزار می شود
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی
:: بازدید نمایندگان مراکز منتخب در پروژه ارتقای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از مپنا
:: هر ماه یک کتاب با شما معرفی کتاب ذهن و همه چیز
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب مهرهای حیاتی
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب آیا روز های خوشی هست
:: هرماه یک کتاب معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن
:: معرفی کتاب برگ بی برگی از زبان دکتر رشنوادی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ | 

پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی

معاون آموزشی وزارت علوم در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه زابل بر رعایت اصول اخلاقی در همه فرایندهای آموزشی و ارکان نظام آموزش عالی تأکید کرد.

دکتر علی خاکی صدیق در این آئین با ابراز خرسندی از نخستین حضور خود در سیستان و بلوچستان و دانشگاه زابل، درس اخلاق و پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای در امر پذیرش و واگذاری مسئولیت با تقدیر از زحمات گذشتگان را ارزنده‌ترین ره‌آورد جلسات تکریم و معارفه دانست و گفت: مسئولیت مدیریت دانشگاه جزو پرمشغله‌ترین و درعین‌حال پرچالش‌ترین مسئولیت‌های اجرایی کشور است که اهمیت راهبردی آن و نیز فرازوفرودهای حوزه مدیریت و چالش‌های مرتبط با کنترل نیروهای دانشگاهی به‌ویژه در دانشگاه‌های دور از مرکز، بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
وی تصریح کرد: موفقیت در مدیریت دانشگاه‌ها تنها با تکیه‌بر توانمندی فردی مقدور نخواهد بود و شروط کافی برای تحقق آن شامل برنامه‌ریزی هدفمند در چارچوب طرح راهبردی دانشگاه، عملکرد شبکه‌ای در امر مدیریت و تکیه‌بر همکاری تمامی قشرهای دانشگاهی اعم از اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان، کارکنان برای شکل‌گیری و جهت‌دهی به آینده دانشگاه، است.
آیین تکریم از خدمات دکتر موسی بهلولی در دوره تصدی ریاست دانشگاه زابل و معارفه دکتر پیمان افراسیاب به‌عنوان سرپرست این دانشگاه روز شنبه 23 آذرماه 98 با حضور دکتر علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین کیخا امام‌جمعه شهرستان زابل نیز با سپاس از زحمات و تلاش‌های دکتر موسی بهلولی و آرزوی موفقیت برای دکتر پیمان افراسیاب، اظهار داشت: مسئولیت و فلسفه وجودی حوزه و دانشگاه باقوت موردتوجه قرار گیرد و با تکیه‌بر دانش‌پژوهی، رصد میدانی نیازها و ظرفیت‌های جامعه و سیاست‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی، هر آنچه برای اشتغا افزایی، افزایش امید و خروج سیستان از بن‌بست اقتصادی کنونی میسر است محقق شود.
وی با قرائت قسمتی از بیانیه گام دوم انقلاب که طی آن ۷ دستاورد و ظرفیت و مأموریت معرفی می‌شود گفت: اولین مأموریت در قالب توصیه به علم و پژوهش و دانش به‌عنوان آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور، شکل می‌گیرد و به ما این نوید را می‌دهد که با تکیه‌بر مدیریت‌های صحیح و پایدار و پرهیز از سوء مدیریت و مدیریت‌های مثبت اما ناپایدار، بتوانیم در گام دوم انقلاب بیش از گذشته شگفتی‌آفرین باشیم.
دکتر بهلولی رئیس سابق دانشگاه زابل در سخنان خود ضمن تبریک به دکتر افراسیاب؛ وی را فردی خوش‌فکر باسابقه مدیریتی طولانی و از بدنه دانشگاه زابل توصیف کرد و به تشریح عملکرد خود در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، مالی و عمرانی در چهارساله گذشته پرداخت و افزود: دانشگاه زابل با جذب حداکثر تخصیص بودجه مصوب طی ۴ سال گذشته و تداوم سیاست صرفه‌جویی و مدیریت ارزش‌نگر، علاوه بر فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی توانست بسیاری از مشکلات این حوزه را مرتفع سازد و برای پژوهشکده تالاب هامون، پژوهشکده دام‌های خاص و گیاهان دارویی، ردیف‌های بودجه مستقل دریافت کند.
وی فعالیت‌های اثربخش دانشگاه در حوزه علم را شامل برقراری پرداخت پژوهانه و فراهم‌سازی دسترسی پژوهشگران به منابع علمی جهان، چاپ مقالات اعضای هیئت‌علمی در نشریات معتبر، تعامل همکاری مشترک در پروژه‌های تحقیقاتی و برگزاری کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی با محوریت مشکلات منطقه دانست.
دکتر بهلولی اقدامات صورت گرفته جهت الگوسازی کاشت زیتون، گیاهان دارویی و پیاده‌سازی تأسیسات مربوط به استحصال روغن‌زیتون و بسته‌بندی گیاهان دارویی و توسعه ظرفیت‌های بوم گردی با احداث دریاچه مصنوعی و مجتمع تفریحی هامونک را در زمره‌ی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی دانشگاه برشمرد.
در ادامه، دکتر افراسیاب سرپرست دانشگاه زابل با ابراز سپاس از اقدامات و زحمات خالصانه و صادقانه دکتر بهلولی، ریاست دانشگاه را مسئولیت صعب و سنگینی توصیف کرد و گفت: درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سرفصل دستیابی به مرجعیت علمی و فناوری کشور اشاره شده است، سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی مو من و تربیت‌یافته از الزامات دستیابی به این افق است و از آن به‌عنوان مزیت‌های نسبی دانشگاه‌ها در مسیر تحقق می‌توان یاد کرد.
سرپرست دانشگاه زابل از کارکنان، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان به‌عنوان سرمایه‌های دانشگاه یاد کرد و گفت: گوش شنوا برای شنیدن و مشارکت کارکنان، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان در مدیریت بهتر دانشگاه وجود خواهد داشت.
دکتر افراسیاب گفت: افق فکری و جهت‌گیری با تکیه‌بر سند راهبردی دانشگاه از طریق ثمربخش کردن مدیریت‌ها از طریق واگذاری مسئولیت در ازای پاسخگویی؛ تشکیل گروه‌های راهبری و راهبردی در تصمیم‌گیری‌های کلان دانشگاه؛ اعتماد به جوانان با توجه به اصل نیروسازی و شایسته‌سالاری در انتصابات؛ استقرار نظم و انضباط اداری با حفظ کرامت انسانی؛ تنظیم و اجرای نظام افزایش بهره‌وری در عملکرد واحدهای مدیریتی و نیروی انسانی؛ افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فیزیکی دانشگاه زابل از نکات مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح توسط معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از رئیس سابق دانشگاه زابل تقدیر به عمل آمد و حکم سرپرستی دکتر پیمان افراسیاب نیز به وی اهدا شد.

منبع:

https://edu.msrt.ir/fa/news/51877/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C
 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 18 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4056