بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: سزدهمین گنفرانس ملی و نهمین کنفرانس بین المللی مدیریت و فناوری و نوآوری
:: همایش راهبرد توسعه علمی کشور
:: هفته پژوهش و فناوری ۱۳۹۸
:: مهارت گرایی؛ هدف اصلی دانشگاه ها در توسعه علمی
:: http://www.irantahgig.ir/wp-content/uploads/Top50.jpg
:: مجله نیچر ۱۵۰ ساله شد
:: پلاک خودروی هوشمند ساخته شد/ امکان ردیابی متخلفان
:: کاهش محبوبیت حقوق
:: مرکز نوآوری مدیریت و سیاست‌گذاری علم، فناوری و نوآوری راه اندازی شد
:: آیین نامه داخلی ادغام موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تدوین می‌شود
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: دانشگاه‌ها به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۸ | 

دانشگاه‌ها به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند

دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در اجلاس شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۶ کشور در دانشگاه شهر کرد گفت: در شرایط کنونی جهان که رقابت‌های سختی بین دانشگاه‌ها جریان دارد، وظیفه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ما، این است که علاوه بر آموزش و پژوهش، به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، در اجلاس شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۶ کشورکه امروز (چهارشنبه) در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، دکتر برومند با بیان اینکه منطقه ۶ آموزش عالی کشور در مباحث علمی و فنآوری رتبه خوبی دارد، اظهار داشت: بودجه وزارت علوم بیشتر نقش هدایتی دارد و باید مشوقی برای راهبرد مسیر تا رسیدن به توسعه پایدار باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در ادامه گفت: دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی منطقه شش باید روی ظرفیت‌های منطقه بیشتر تأکید کنند و پژوهش‌های خود را با محوریت ظرفیت موجود و با تعامل سازنده با پارک های علم و فنآوری پیش ببرند.
دکتر عبدالساده نیسی، مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری نیز در این اجلاس با ابراز رضایت از برگزاری این اجلاس در دانشگاه شهرکرد گفت: برخی از مناطق تجربیات خوبی دارند که با در اختیار گذاشتن این تجربیات در این نشست‌ها می‌توان قدم‌های مؤثری دررسیدن به اهداف برداشت.
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری در ادامه به توضیح " بند" ه "تبصره ۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور" و "شیوه‌نامه پشتیبانی مالی تأمین، به‌روزآوری و خرید خدمات تجهیزات آزمایشگاهی" و چالش‌های پژوهش و فناوری در منطقه ۶ پرداخت.
دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهر کرد نیز در خصوص فعالیت های پژوهشی در این دانشگاه گفت: دانشگاه شهرکرد نیز مانند دیگر دانشگاه های وزارت علوم در زمینه ارتباط با صنعت و ارتباط با مراکز و ادارات و در زمینه کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت مطابق با دستورالعمل‌های وزارت علوم تمام تلاش خود را انجام داده است.
وی مهمترین دغدغه دانشگاه را نبود بودجه کافی جهت اجرای طرح ها و تجهیز آزمایشگاه ها عنوان کرد و گفت: نبود بودجه کافی در روند عملکرد قسمت های مهم دانشگاه تأثیر می گذارد و این روند را کند می کند.
گفتنی است در این اجلاس ضمن بررسی چالش‌های پژوهش و فناوری در منطقه ۶، معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۶ کشور، نقطه نظرات خود را با معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در میان گذاشتند.

منیع :
https://www.msrt.ir/fa/news/51134/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%84%D9%82-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 38 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4006