بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
:: وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری همچنان پیشتاز همانندجویی و ثبت پارسا
:: چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی برگزار می شود
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی
:: بازدید نمایندگان مراکز منتخب در پروژه ارتقای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از مپنا
:: هر ماه یک کتاب با شما معرفی کتاب ذهن و همه چیز
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب مهرهای حیاتی
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب آیا روز های خوشی هست
:: هرماه یک کتاب معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن
:: معرفی کتاب برگ بی برگی از زبان دکتر رشنوادی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: دانشگاه‌ها با پژوهشگاه‌ها در جذب دانشجو و همکاری های پژوهشی همکاری کنند ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۹ | 

دانشگاه‌ها با پژوهشگاه‌ها در جذب دانشجو و همکاری های پژوهشی همکاری کنند

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در جلسه اعضای شورا، هیئت ممیزه، شورای صنفی و نماینده ایثارگران دانشگاه تبریز، بر ضرورت مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها با پژوهشگاه‌ها در جذب دانشجو و همکاری پژوهشی تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر غلامی در این نشست که امروز (سه‌شنبه) به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: امروزه با توجه به تحریمهایی که دشمنان این نظام، علیه ملت ایران در حوزه‌های مختلف تحمیل کرده و در این راستا مشکلاتی را در بخشه‌ای مختلف ازجمله در دانشگاه‌ها به وجود آورده که با همدلی و همکاری جدی خانواده بزرگ دانشگاهیان کشور، می‌توان گام‌های مؤثر و اساسی در حل این مشکلات برداشت.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته درزمینهٔ طرح ساماندهی و آمایش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گفت: کارهای کارشناسی و برنامه‌ریزی اساسی در این زمینه صورت گرفته که با شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی درزمینهٔ مزایا و اهداف این طرح می‌توان گام‌های تعیین‌کننده‌ای در این خصوص انجام داد.
وزیر علوم در بخش دیگر سخنان خود، بر ضرورت مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها با پژوهشگاه‌ها برای جذب دانشجو و همکاری پژوهشی تأکید کرد و افزود: فعالیت‌های ارزنده و خوبی درخصوص تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صورت گرفته و در این راستا اکثر مدیران و شاغلانی که در حال حاضر مشغول به فعالیت در کشور هستند، جزء فارغ‌التحصیلان همین دانشگاه‌ها هستند و برای تحقق این امر در صورت نیازسنجی دانشگاه‌ها و همکاری سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها شاهد اشتغال بیشتر خواهیم شد.
دکتر غلامی با اشاره به سهم اندک بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بودجه کل کشور تأکید کرد: در دو سال اخیر صددرصد اعتبارات تخصیص‌یافته است و امید است امسال نیز صددرصد اعتبار را جذب نماییم.
وی در خاتمه یادآور شد: وزارت علوم، همچنین درزمینهٔ آئین‌نامه ارتقای اعضای هیئت‌علمی، مقابله با تقلب های علمی و جلوگیری از خریدوفروش پایان‌نامه‌ها و پرداخت متمرکز حقوق کارکنان قراردادی دانشگاه‌ها اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است.
دکتر میر رضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز نیز در این نشست با تأکید بر اینکه کشور ما در طول چهل سال اخیر مشکلات و تهدیدات متعددی را سپری کرده است و در حال حاضر نیز با انواع تحریم‌ها و تهدیدها از سوی دشمنان این انقلاب روبه‌رو است، اظهار داشت: به‌تبع این تحریم‌ها، در حال حاضر با برخی مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستیم که عوارض آن بخش‌های مختلف کشور ازجمله دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را نیز تحت شعاع قرار داده است.
وی در ادامه بابیان اینکه در اکثر کشورهای دنیا دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کمتر از پیامدهای تغییرات اقتصادی متضرر می‌شوند، تأکید کرد: متأسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی اخیر دانشگاه‌های کشورمان نیز با مشکلاتی مواجه شده‌اند که امید است در آینده نزدیک با حمایت مسئولان و کسب منابع درآمدی جدید شاهد پیشرفت دانشگاه‌ها باشیم.
در ادامه این نشست، برخی از اعضای شورا، هیئت ممیزه، شورای صنفی و نماینده ایثارگران این دانشگاه به نمایندگی به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و در ادامه وزیر علوم به تعدادی از سؤالات و دیدگاه‌ها پاسخ داد.

منبع :

https://www.msrt.ir/fa/news/49083/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DB%8C
 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 138 بار   |   دفعات چاپ: 19 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4056