بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
:: وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری همچنان پیشتاز همانندجویی و ثبت پارسا
:: چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی برگزار می شود
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی
:: بازدید نمایندگان مراکز منتخب در پروژه ارتقای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از مپنا
:: هر ماه یک کتاب با شما معرفی کتاب ذهن و همه چیز
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب مهرهای حیاتی
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب آیا روز های خوشی هست
:: هرماه یک کتاب معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن
:: معرفی کتاب برگ بی برگی از زبان دکتر رشنوادی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: حرکت دانشگاه آزاد در راستای دانشگاه فناور ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۱۳ | 

حرکت دانشگاه آزاد در راستای دانشگاه فناور

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور، به سمت دانشگاه فناور حرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در کمیسیون تخصصی پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که به صورت ویدئوکنفرانس با موضوع تحقیقات، فناوری و نوآوری برگزار شد، گفت: این جلسه به منظور بررسی نقطه نظرات رؤسای واحدهای دانشگاه درخصوص آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌هایی است که در حوزه تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دانش به فناوری و ثروت تبدیل نشده باشد، علم لاینفع است. علم با تبدیل به ثروت سالم می‌تواند در خدمت رفاه و پیشرفت بشریت باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور، از توانمندی‌های بالایی در نیروی انسانی و تجهیزات برخوردار است، گفت: این دانشگاه با پتانسیل‌های موجود، می‌تواند منشأ تحولات بزرگی در کشور باشد. ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری درواقع یک نوآوری است که می‌تواند طلایه‌دار یک موفقیت بزرگ برای دانشگاه باشد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم حرکت به سمت دانشگاه فناور، تصریح کرد: در صورتی که دانشگاه‌ها به سمت فناوری حرکت کنند، نقش بسیار پررنگی در زندگی افراد جامعه خواهند داشت و تلاش در این جهت، یک وظیفه ملی، میهنی و دینی است.

دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر اینکه فضای تحقیقاتی و فناوری باید در دانشگاه فضایی عملیاتی باشد، نه صرفاً آیین‌نامه‌ای، گفت: سعی داریم به شکل عملیاتی، جهادی، حضوری و مسئله‌محور و در قالب یک برنامه کلان، به سمت دانشگاه فناور حرکت کرده و ظرف دو سال آینده ثروت‌های دانش‌بنیان بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان، دانش و فناوری را برای دانشگاه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه، شیوه‌نامه و بخشنامه فقط ابزاری برای بهتر کار کردن است، اظهار کرد: از هر پیشنهادی که بتواند آیین‌نامه‌ها را در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا دهد، استقبال می‌شود.

در این جلسه روسای واحدها به صورت ویدئو کنفرانس به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص آیین‌نامه‌های دانشگاه در حوزه تحقیقات و فناوری پرداختند.

منبع :
https://www.isna.ir/news/98031205577/%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 174 بار   |   دفعات چاپ: 25 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4056