بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
:: وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری همچنان پیشتاز همانندجویی و ثبت پارسا
:: چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی برگزار می شود
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی
:: بازدید نمایندگان مراکز منتخب در پروژه ارتقای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از مپنا
:: هر ماه یک کتاب با شما معرفی کتاب ذهن و همه چیز
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب مهرهای حیاتی
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب آیا روز های خوشی هست
:: هرماه یک کتاب معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن
:: معرفی کتاب برگ بی برگی از زبان دکتر رشنوادی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۱۴ | 

اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز هم‌افزایی امکانات آموزشی پراکنده‌

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با نمایندگان و دانشگاهیان استان خراسان شمالی به تشریح طرح ساماندهی آموزش عالی پرداخت و گفت: امکانات آموزشی پراکنده‌ای در سطح کشور وجود دارد که با اجرای این طرح می‌توانیم برای بهره‌مندی از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مراکز آموزش عالی هم‌افزایی ایجاد کنیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در سفر یک روزه خود به استان خراسان شمالی برای شرکت در «دومین کنفرانس ملی فرایندهای گاز و پتروشیمی»، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه بجنورد و مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، در جلسات جداگانه‌ای به گفت‌و‌گو با دانشگاهیان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی پرداخت.
در نشست معاون آموزشی وزارت علوم با اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد، دانشگاهیان به طرح دغدغه‌ها و نظرات خود در محورهایی همچون چگونگی تفکیک مأموریت‌ها در دو بخش آموزش و پژوهش، اختیار سرفصل‌نویسی و برنامه‌ریزی درسی بر اساس نیازهای استان، تمایل به افزایش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، آیین‌نامه ارتقا و فرصت‌های مطالعاتی پرداختند.
دکتر شریعتی نیاسر نیز ضمن پاسخ‌گویی به پرسش‌های دانشگاهیان بجنورد، وضعیت این دانشگاه را بر اساس شاخص‌هایی همچون نسبت استاد به دانشجو و کارمند به دانشجو در قیاس با دیگر دانشگاه‌ها مناسب دانست و بر وجود پیوست‌های شغلی برای درخواست‌های مجوز دکترا تاکید کرد.
همچنین در نشست جداگانه‌ای نیز که در محل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و با حضور استاندار و مجمع نمایندگان خراسان شمالی برگزار شد، معاون آموزشی وزارت علوم، درباره طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: امکانات آموزشی پراکنده‌ای در سطح کشور وجود دارد که با اجرای این طرح می‌توانیم برای بهره‌مندی از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مراکز آموزش عالی هم افزایی ایجاد کنیم.
دکتر شریعتی نیاسر افزود: مراکز آموزش عالی که سطح کیفی پایین‌تری دارند با قرارگرفتن در کنار هم و تحت مدیریت واحد در استان می‌توانند یک مجموعه آموزشی تشکیل دهند و با پرهیز از موازی‌کاری از ظرفیت یکدیگر بهره‌مند شود.
در این نشست استاندار، نمایندگان و روسای مراکز آموزش عالی خراسان شمالی از پیشگام شدن در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی استقبال کرده و مقرر شد پس از رایزنی درون استانی، نسخه پیشنهادی خود را به وزارت علوم ارائه کنند.

منبع:
https://www.msrt.ir/fa/news/47247/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%87-
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 244 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4071