بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار انجمن::
کمیته علمی::
نقد و بررسی سیاست ها ::
اخبار علمی::
کتابخانه مجازی::
عضویت ::
آلبوم تصاویر::
پیوندها::
تسهیلات پایگاه::
ارتباط با ما ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: علم نافع موجب تعالی انسانیت و امنیت است
:: وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری همچنان پیشتاز همانندجویی و ثبت پارسا
:: چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی برگزار می شود
:: پایبندی به اخلاق؛ الزامی برای نظام آموزش عالی
:: بازدید نمایندگان مراکز منتخب در پروژه ارتقای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از مپنا
:: هر ماه یک کتاب با شما معرفی کتاب ذهن و همه چیز
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب مهرهای حیاتی
:: هر ماه یک کتاب معرفی کتاب آیا روز های خوشی هست
:: هرماه یک کتاب معرفی کتاب هنر عشق ورزیدن
:: معرفی کتاب برگ بی برگی از زبان دکتر رشنوادی
..
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
..

AWT IMAGE

  AWT IMAGE

 
:: جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با بخش صنعت است ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۷ | 

وزیر علوم در دانشگاه اصفهان اعلام کرد:
جشنواره ملی حرکت، حلقه اتصال ایده های نو با بخش صنعت است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، برگزاری جشنواره ملی حرکت را حلقه اتصال ایده های نو و اندیشه های پویا با بخش صنعت دانست و گفت: این جشنواره به سمت کاربردی کردن نتایج علمی در کشور پیش می رود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی روز دوشنبه در آیین آغاز به کار یازدهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: این جشنواره از ۱۲ سال گذشته در وزارت علوم اجرا می شود و رویداد خوبی است که روز به روز کامل تر می شود.

وزیر علوم با بیان اینکه شروع هر حرکت خوبی از یک جمع کوچک آغاز می شود، تصریح کرد: اگر این مسیر خوب باشد و ادامه کار به نحو مطلوب صورت گیرد اثرات موثرتری خواهد داشت.

وی تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه های کشور را با وجود همه مسائل و مسئولیت ها از اقدام های خوب وزارت علوم دانست و اظهار داشت: در هفته پژوهش امسال نیزبخش صنعت و بخش خصوصی که طالب ایده های نو هستند حضور پررنگ تری خواهند داشت.

دکتر غلامی افزود: استقبال چشمگیر دانشجویان، نخبگان و محققان خارجی از یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت نشان دهنده این است که ایران به عنوان کشوری فعال در حوزه علم و فناوری مورد توجه دنیا به خصوص دانشجویان خارجی است.

وی تاکید کرد: همچنین استقبال محققان خارجی از این جشنواره نشان می دهد که آنها به این قبیل رویدادها اطمینان و اعتماد دارند و حاضرند با حضور در آن در کنار دانشجویان ایرانی دستاوردهای علمی خود را ارائه کنند و کشور ما را امن و مطمئن می دانند.

وی افزود: اقبال و حضور تعداد زیاد انجمن های علمی از کشورمان و حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره از بخش های امیدوار کننده و ویژه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سال های گذشته در هفته پژوهش قراردادهای خوبی از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان با صنعت و بخش خصوصی داشتیم.

دکترغلامی انجمن های علمی را نمایندگان دانشجویان فعال علمی خواند و تاکید کرد: این جریان انجمن های علمی در جشنواره حرکت ختم نمی شود بلکه آغاز مهمی برای اتصال با جامعه و کاربردی کردن آموخته ها در جهت رفع نیازهای کشور است.

وی نمونه ای از این کاربردها را شکل گیری شرکت های دانش بنیان در کشور دانست و افزود: در زمان حاضر حدود پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشوروجود دارد که حدود ۲ هزار شرکت از آنها در حوزه وزارت علوم و در کنار دانشگاه ها و موسسه های آموزشی و پژوهشی فعال هستند.

وزیرعلوم تاکید کرد: بسیاری از این شرکت های دانش بنیان با وجود سابقه اندک، کارهای بسیار مهمی از لحاظ اثرگذاری، اشتغال و سرمایه گذاری انجام داده اند.

وزیر علوم همچنین با تاکید بر اینکه دانشگاه های ما بسیار دیر وارد بحث کاربردی کردن نتایج فعالیت های علمی شدند، گفت: دانشگاه های بزرگ دنیا از نیم قرن گذشته به این بخش وارد شدند اما دانشگاه های ما از ۲۰ سال گذشته این رویکرد را دنبال کردند که البته آثار و نمود آن در این مدت کم قابل توجه است.

دکترغلامی با تاکید بر اینکه فعالیت های پژوهشی از اواخر دهه ۷۰ به شکل انتشار مقاله، اجرای طرح های پژوهشی و ایجاد موسسه های تحقیقاتی در دانشگاه های کشورمان شکل گرفت، افزود: از اواخر دهه ۸۰ نیز به سمت کاربست دانش، تولید فناوری و تشکیل دانش های بنیان وارد شدیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی در فعالیت این شرکت ها تاثیر دارد، تصریح کرد: با وجود برخی محدودیت ها و مشکلاتی که در مقابل بخش تولیدی و صنعتی وجود دارد توجه و استفاده از فناوری در بین آنها افزایش یافته، و این فرصتی برای دانشگاه ها و جامعه علمی کشورمان برای خدمت و حل مسائل کشور است.

رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این آیین گفت: جشنواره ملی حرکت بزرگ ترین رویداد دانشجویی در کشور است و امسال میزبان حدود ۶۰۰ نفر در این رویداد هستیم که حدود ۴۰۰ تن از آنها دانشجویان داخلی و خارجی هستند.

دکترهوشنگ طالبی این جشنواره را بستری برای تمرین استفاده از فرصت های اجتماعی در فضای دانشگاه ها خواند و افزود: ۱۰۶ دانشگاه در بخش رقابتی در قالب انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی در این جشنواره شرکت کردند و سه وزارتخانه راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش و جوانان نیز با جشنواره همکاری دارند.

یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش و اسکان مهمانان و مدعوین آغازبه کار کرد.

این جشنواره با حضور حدود ۵۴۰ تن از ایران و ۸۵ میهمان از ۳۹ کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد.

منبع :

https://www.msrt.ir/fa/news/43221/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

جمعیت توسعه علمی ایران Iranian Association for Scientific Development
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4056